גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

עובד אברהם

תאריך הנפילה  ו' אייר תשנ"ג

26.04.1993

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חולון (צבאי)

אזור: חלקה: 5 שורה: 1 קבר : 11

 

סיפור החיים של טוראי עובד אברהם

513654

אברהם, עובד

בן דליה ואליהו. נולד ביום כ"ט באייר תשל"ד (21.5.1974) בקיראון. עובד נולד פג, במהלך החודש השמיני, ושהה באינקובטור במשך כחודשיים. כבר מגיל צעיר ניתן היה להתרשם כי הוא טיפוס חברותי, שאהב לשחק עם חבריו. ילד מלא שמחת חיים, שאהב לשיר ולרקוד. היה עצמאי, לא נזקק לעזרה, רצה לעשות הכול בעצמו.

את לימודיו היסודיים עשה בבית הספר 'רימונים' בקיראון. כשמלאו לו שלוש-עשרה שנים העתיקה המשפחה מקום מגוריה לתל אביב, אולם חרף המרחק עמד עובד על דעתו להמשיך בלימודיו עם חבריו בקיראון, וכך נסע מדי בוקר לתיכון 'בן צבי' בקיראון. היה תלמיד טוב וממושמע, רציני ומסודר, ואהב ללמוד. עובד, וכפי שכונה בפי חבריו, עודד, היה פעיל נלהב בתנועת הצופים, תחילה כחניך ולאחר-מכן כמדריך, והתנדב למשמר האזרחי.

עובד היה בחור אסתטי, אהב מאוד סדר וניקיון, והוא שמר על רכבו וטיפח אותו. הוא רקד בלהקת מחול, ואף השתתף במופעי הלהקה בחו"ל. עסק בספורט, התאמן בג'ודו, השתתף בריצת מרתון ועסק בפיתוח הגוף והכושר הגופני עד למועד גיוסו לצה"ל. לאחר השירות הצבאי תיכנן ללמוד משפטים.

עובד הכין עצמו לשירות צבאי כחייל קרבי. על אף שהיה בן למשפחה שכולה, התירו לו הוריו להתגייס לצה"ל כחייל קרבי. לאחר מות אחיו הבכור יחזקאל נטה לדת, והקפיד מאוד לעלות לקברו ולהניח זרים.

בשלהי מרס 1993 התגייס לנח"ל ועבר טירונות חי"ר.

ביום ו' באייר תשנ"ג (26.4.1993) נפל עובד בעת שירותו והובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בחולון. הותיר אחריו הורים, שתי אחיות - נעמי ורחל, ואח שלמה.

הוריו תרמו לזכרו ציוד לבית-הכנסת השכונתי.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן