גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

עופר פרציג

תאריך הנפילה  ד' שבט תשמ"ו

14.01.1986

בגיל  21

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חיפה (צבאי)

אזור: ב חלקה: 6 שורה: 11 קבר : 1

 

סיפור החיים של טוראי עופר פרציג

511224

פרציג, עופר

בן עדינה ומרדכי. נולד ביום כ"א בכסלו תשכ"ו (15.12.1965) בחיפה. את לימודיו החל בבית-הספר היסודי 'דינור' בנווה שאנן בחיפה, למד בחטיבת-הביניים בבית-הספר התיכון בקרית חיים, והמשיך במגמה המיכנית בבית-הספר התיכון בקרית-חיים. עופר היה פעיל בתנועת הנוער העובד והלומד ובמסגרת זו הצטרף לגרעין 'נקרות' ועשה איתו את הכנתו לגיוס לצה"ל.

באמצע חודש ספטמבר 1984 גויס עופר לשירות חובה בצה"ל, ובתוך מסגרת הגרעין הוצב בנח"ל במסלול של לוחמי חי"ר - של"ת, היאחזות, בט"ש, וגדוד הנח"ל המוצנח.

ביום ד' בשבט תשמ"ו (14.1.1986) נפל עופר בעת שירותו והובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בחוף הכרמל בחיפה. הותיר אחריו הורים, שני אחים - אבי ועדי ואחות - ענת. בן עשרים היה במותו.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה, בין השאר: "עופר היה לוחם ביחידתנו, גדוד נח"ל היאחזויות. בתקופה זו שירת בהיאחזות נמרוד שבצלע החרמון, היאחזות המשלבת ומסמלת התיישבות וביטחון. עופר בלט בחיוניותו ובפעלתנותו, במיוחד בתחום החברתי והתרבותי. הוא תרם רבות לחבריו בני גרעין 'נקרות' ולחיילי ההיאחזות. אהוד ומקובל על כולם היה. בכל חברה קיימים מתי מעט פעילים אשר מושכים אחריהם את חבריהם ונושאים בעול העשייה לזולת ולחברה. עופר היה ממעטים וטובים אלה. בימים אלה עמד להגיע לגדוד הנח"ל המוצנח ולהגשים בו שאיפת כל נחלאי גאה, להוכיח את יכולתו לעמוד באתגרים קשים. בטוחני שעופר היה עומד ומייצג בגאווה ובכבוד את כל חברי גרעין 'נקרות'."

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן