גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

עזרא נעים

תאריך הנפילה  כ"ה תשרי תשל"ו

30.09.1975

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

קרית גת (צבאי)

אזור: חלקה: 2 שורה: 2 קבר : 8

 

סיפור החיים של טוראי עזרא נעים

97030

נעים, עזרא ('עוזי')

בן בנימין ואידה. נולד ביום כ' באלול תשט"ו (7.9.1955) בבית ליד. כעבור זמן עבר עם משפחתו לקרית-גת. הוא למד בבית-הספר היסודי 'משואה' שבמקום ובבית-הספר התיכון-המקצועי 'אורט-אשקלון', במגמה של מכונאות-רכב. עזרא היה מסור מאוד למשפחתו. תמיד עזר לאביו בעבודתו, לא בחל בשום עבודה קשה, וכבן למשפחה דתית גם הקפיד מאוד לשמור את מצוות התורה. גם לחבריו הילדים אהב תמיד לעזור - תכונה אופיינית לו מילדות, וזאת - בצד עליזותו השופעת וטוב-לבו. שנים ארוכות הקדיש את מיטב-זמנו להדרכת נוער במועדון שבבית-יצחק וגם לאחר תום לימודיו המשיך בזה עד למועד גיוסו לצבא.

עזרא גויס לצה"ל בסוף יולי 1975, התנדב לנח"ל והצטרף לגרעין התיישבותי במשק 'חפץ חיים'. במסגרת שירותו הצבאי עבר קורס קשר-תותחנות.

ביום כ"ה בתשרי תשל"ו (30.9.1975) נפל עזרא בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין שבקרית-גת. בן 20 היה בנופלו. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושלוש אחיות. עזרא נפל ביום שנועד לחגיגת בר-מצווה לאחיו ולבן יתום אחר שחי בחיק המשפחה. המסיבה המיועדת הפכה אבל ומספד - קרובי המשפחה באו לחוג מסיבת בר-מצווה ומצאו לויתו של עזרא ז"ל.

המשפחה תרמה ספר-תורה לזכרו לבית-הכנסת 'בית ישראל' שבקרית-גת. ביזמת האב - המשפחה, חבריו, הקיבוץ וכל מוקירי-זכרו - הוקם בית-כנסת בקרית גת לזכרם של ארבעת החברים שנספו באסון נחל-דרגות. בית-הכנסת נקרא בשם 'גבי"ע' - על שמם של הארבעה ששירתו ונספו יחדיו: גבריאל גרבר, ברוך גוטליב, יוסי מלכיאל, עזרא נעים.

 

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן