גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

ענת מלמד

תאריך הנפילה  ח' אייר תש"מ

23.04.1980

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

פתח תקוה (צבאי)

אזור: חלקה: 3 שורה: 3 קבר : 18

 

סיפור החיים של טוראי ענת מלמד

98234

מלמד, ענת

בת ידידה וגדעון, נולדה ביום ז' באייר תש"ך (30.4.1960) בפתח-תקוה. ענת למדה בבית-ספר יסודי ובחטיבת-ביניים בקיראון, וסיימה את חוק לימודיה בבית-הספר התיכון חקלאי ביישוב נחלת יהודה, שליד ראשון לציון. בתקופת לימודיה הצטרפה ענת לגרעין נח"ל אבידן, ששם לו למטרה הצטרפות והתיישבות במושב "הר-אודם" שברמת הגולן. עם סיום לימודיה, שבהם גילתה חריצות וידע רב והתמחות בענף הלול, עברה ענת למושב הר-אודם.

לאחר שהות של שלושה חודשים במושב, גויסה ענת בסוף נובמבר 1978. יחד עם חבריה לגרעין היא התנדבה לנח"ל. לאחר הטירונות, המשיכה ענת את שירותה בקיבוץ גונן ובמחנה "גדי" שבבקעה. עקב סכסוך שהתגלע בין חברי הגרעין ואנשי מושב הר-אודם, הגיעו רק מקצת חברי הגרעין לתקופת השל"ת שלהם למושב, וענת ביניהם.

ביום ח' באייר תש"ם (23.4.1980), שבוע לפני שמלאו לה 20 שנים, נפלה ענת בעת שירותה והובאה למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בפתח-תקוה. היא הניחה אחריה הורים ושני אחים.

במכתב התנחומים למשפחה השכולה, עמד מפקדה על אופיה וכתב: "ענת הייתה מלאת רוח חיים ועליזות, חדווה ושמחת חיים. היא אהבה את הסובב אותה, את חבריה, משקה ומקום עבודתה. תלונות לא נשמעו מפיה, ותמיד הייתה נכונה למלא את כל המוטל עליה ברצון ולשביעות רצון כולם. נערה ישרה והוגנת, מעולם לא העמידה פנים ואמרה תמיד את אשר על ליבה... עדינת נפש הייתה ולא יכלה לשאת עוול הנעשה לנגד עיניה".

אנדרטה לזכרה הוקמה בבית-הספר התיכון החקלאי בנחלת יהודה.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן