גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

סמל

פנחס כהן

תאריך הנפילה  ז' אב תשמ"ב

26.07.1982

בגיל  21

מנוחה אחרונה בבית העלמין

טבריה (צבאי)

אזור: חלקה: 3 שורה: 5 קבר : 4

 

סיפור החיים של סמל פנחס כהן

510247

כהן, פנחס (פיני)

בן אסתר ויוסף, נולד ביום י"ח בתמוז תשכ"א (2.7.1961) בצפת. בהיותו בן 3 שנים עקר פיני עם משפחתו לטבריה, ומאז נקשר גורלו בעיר הכינרת. את לימודיו הוא החל בבית-הספר היסודי "ארליך" וסיים בתיכון המקיף "עמל" במגמה הביולוגית. פיני היה חבר "בצופים" בשבט "כינרת-טבריה", תחילה כחניך, אחר-כך כמדריך ובסוף כרכז השבט. פיני התבלט בתנועה, והתגלה כנער נמרץ ומלא חיים. הוא התנדב לכל משימה, ורצונו לקבל עליו אחריות הפך אותו לאחד מעמודי התווך של השבט.

בינואר 1980 גויס פיני לצה"ל, והוצב בגרעין נח"ל "למדבר", שקיבוץ היעד שלו היה חולית. גם בקיבוץ התבלט פיני, משך בעול והיה האיש שמאחורי השמחות והחגיגות.

כשהחלו קרבות מלחמת שלום הגליל, שירת פיני בגיזרה המזרחית בלבנון. הוא השתתף בקרבות הקשים, ובתום הלחימה הועלה לדרגת סמל. ביום ז' באב תשמ"ב (26.7.1982) התאמן פיני עם יחידתו, במהלך קורס ניווט, באיזור ג'נין. הוא יצא עם קבוצת חיילים ברכב צבאי, שחדר בטעות לשדה-מוקשים מן התקופה שבה שלטו באיזור כוחות ירדנים. אחד המוקשים התפוצץ, ושלושה חיילים נפגעו ונהרגו. ביניהם היה פיני. בן 21 שנים הוא במותו.

הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בטבריה. פיני השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "מחלקת הסיור, שחייליה, ובתוכם פיני, נבחרו בקפידה, בגלל תפקידיה המגוונים של המחלקה. הוטל עליה להוביל את הגדוד ולבצע משימות מיוחדות. פיני נפל בעת אימוני-ניווט, כשנכנס לשדה-מוקשים בגלל טעות אנוש".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן