גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל

סיפור החיים של טוראי קורי ברגה

98560

ברגה, קורי-קסטניה

בן צ'גיזירה וקורי, נולד ביום א' בשבט תשי"ט (10.1.1959) למשפחה נוצרית בברזיל. הוא השלים 12 שנות לימוד במוסדות חינוך בעיר הולדתו רסיפה. זמן קצר לפני עלותו ארצה נפטר אביו, וכדי להתעודד הצטרף קורי בפברואר 1979 ל"מבצע תפוזים" - מבצע של ביקורי מתנדבים בארץ. קורי נשלח לקיבוץ צובה שליד ירושלים ואומץ על-ידי משפחה במשק. בהשפעת חבריו התגייר, ובנובמבר 1980 קיבל מעמד של עולה.

כעבור חודשיים, בינואר 1981, התגייס לצה"ל ושירת בגרעין נח"ל מוצנח, יחד עם חבריו מן הקיבוץ. למרות מגבלותיו הפיסיות ביקש לשרת בחיל-הרגלים. הוא עבר בהצטיינות קורס טירונות ונחשב לחייל בעל מוטיבציה.

ביום י"ג בתמוז תשמ"א (15.7.1981) נפל בעת שירותו במעלה האיסיים שבמדבר יהודה. בן 22 היה במותו. הוא השאיר אחריו אם ואח בברזיל.

לפי בקשת משפחתו הוטסה גופתו לקבורה בעיר הולדתו, רסיפה בברזיל. מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים לאמו: "בנכם שירת בנח"ל תקופה של תשעה חודשים. למרות מגבלותיו הגופניות שובץ כלוחם ביחידה, וזאת לאור התעקשותו ואמונתו שיצליח ביעוד למענו התגייס לצה"ל. בנכם היה חדור אמונה בדרכו להגשמה בקיבוץ. בגישתו לאהבת הארץ ושמירתה היה מגשים דרך זו".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן