גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

קלאודיו פריידקס

תאריך הנפילה  י"א ניסן תש"מ

28.03.1980

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

ראשון לציון (צבאי)

אזור: חלקה: 4 שורה: 5 קבר : 1

 

סיפור החיים של טוראי קלאודיו פריידקס

98207

פריידקס, קלאודיו-ישראל

בן מרים וחוליו, נולד ביום ט"ז באדר תשכ"א (4.3.1961) בבואנוס-איירס. בביתו קיבל חינוך ציוני. הוא למד בבית-הספר היסודי "ביאליק" וב"אורט" בבואנוס-איירס. השתייך לתנועת הנוער הציוני "דרור". בשנת 1978, בהיותו בן 17, עלה עם משפחתו ארצה, ההורים השתקעו בראשון-לציון וקלאודיו עבר להמשך לימודיו בפנימייה בכפר סילבר שליד אשקלון. אחרי שסיים את לימודיו בפנימייה הגיע כמתנדב לקיבוץ גבולות בנגב, יחד עם קבוצת חברים, אף הם עולים מדרום אמריקה. בגבולות הצטרף לגרעין נח"ל. לפי עדות חבריו היה בחור ישר מאוד, טוב-לב, רגיש והשרה אווירה של שמחה סביבו. הוא למד לנגן בחליל והצטיין בנגינתו.

בינואר 1980 התגייס לצה"ל, לגרעין שקיבוץ-האם שלו היה גבולות. הוא התחיל בסידרת אימונים כרובאי. ביום י"א בניסן תש"ם (28.3.1980), בהפסקת מנוחה, היה בדרכו משטח האימונים לאוהלו. בדרך התמוטט ואיבד את הכרתו. כל הנסיונות להחיותו עלו בתוהו והוא מת מדום-לב. בן 19 היה במותו.

הא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בראשון-לציון. השאיר אחריו הורים ושני אחים.

מפקד יחידתו כתב עליו להוריו: "קלאודיו ביצע ביחידתנו אימון טירון. מן היחידה עתיד היה לעבור להמשך הכשרתו החקלאית בנח"ל, או לתעסוקה בבטחון שוטף - שירות המסמל יותר מכל את יישוב הארץ וההגשמה מחד, ואת השמירה על בטחון המדינה ותושביה, מאידך. קלאודיו היה חביב ואהוד על חבריו ומפקדיו כאחד".

שנה לאחר מותו הוציאו חבריו חוברת לזכרו.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן