גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

שקד רווה

תאריך הנפילה 

11/08/2016

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

תל מונד (חלקה צבאית)

חלקה: 2 שורה: 1 קבר: 8

 

סיפור החיים של טוראי שקד רווה

בנם של אוסנת-ורד ורמי. שקד נולד ביום כ"ב בחשוון תשנ"ח (22.11.1997) במושב חרות בגוש תל מונד שבשרון. בן בכור להוריו יחד עם אחיו התאום יובל, ושניהם אחים לניצן.

שקד גדל והתחנך במושב חרות. הוא היה ילד אהוב וטוב לב, אהב לצחוק ולשחק עם חברים. בילדותו ובנערותו עסק בענפי ספורט שונים – טניס, ג'גלינג (ליהטוט עם כדורים) וכדורגל. הוא ניגן בגיטרה חשמלית.

שקד אהב מאוד את ארץ ישראל. הוא הרבה לצאת לטיולים רגליים ולטיולי ג'יפים, והיה ציוני בנשמתו.

בגיל שבע-עשרה עבר שקד קורס הסמכה לעבודות שיטור וסיור בהצטיינות, ומאז ועד שהתגייס התנדב ביחידת משמר הגבול (מג"ב) כפרית לב השרון. שקד יזם את הקמתה של יחידת נוער מג"ב במועצה האזורית לב השרון. במהלך מבצע "צוק איתן" בעזה ביולי 2014 התנדב שקד ביחידה ברציפות וברצינות רבה וקיבל על כך תעודת הערכה והוקרה. כשהיה בכיתה י"א הוא יצא לסיורים גלויים וסמויים עם יחידות מיוחדות של משמר הגבול, הפגין בקיאות רבה במגוון הפעילויות וגילה יוזמה ונחישות.

בחופשת הקיץ בין כיתה י"א לכיתה י"ב נבחר שקד עם עוד כעשרים וחמישה נערים ונערות מכל רחבי הארץ להשתתף בתוכנית נוער מג"ב בבסיס ההדרכה של משמר הגבול בבית חורון. בתחילת שנת 2016, בהיותו בכיתה י"ב, הורחבו סמכויותיו כמתנדב נוער והוא היה לרכז יחידת נוער מג"ב במועצה.

שקד התגייס לצה"ל ביום 27.7.2016 והוצב בחטיבת הנח"ל של חיל הרגלים.

טוראי שקד רווה נפל בעת מילוי תפקידו ביום ז' באב תשע"ו (11.8.2016), במהלך טירונות בבסיס ההדרכה של חטיבת הנח"ל. בן תשע-עשרה בנופלו. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין בתל מונד. הותיר הורים, אח ואחות.

על מצבתו של שקד חקקו אוהביו: "אוהבים ונאהב לעולמים, שקדי שלנו. 'מים שקטים חודרים עמוק'".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן