גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

רחל גולדברג

תאריך הנפילה  י"ד תשרי תשמ"ג

01.10.1982

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

ראשון לציון (צבאי)

אזור: חלקה: 4 שורה: 1 קבר : 2

 

סיפור החיים של רב טוראי רחל גולדברג

510291

גולדברג, רחל

בת סימה ושלמה, נולדה ביום ב' בניסן תשכ"ג (27.3.1963) בנתיבות, העיירה שאליה עברו הוריה מראשון-לציון, כדי לסייע בישוב ובפיתוח הנגב. בהיותה ילדה חזרו הוריה לראשון לציון, ובה השלימה את לימודיה בבית-הספר היסודי הדתי-ממלכתי "סיני". היא המשיכה את לימודיה בבית-הספר התיכון "הרואה", שברמת-גן. רוחלה הייתה חניכת תנועת "בני עקיבא" בסניף ראשון לציון. לימים היא גם הדריכה את הצעירים בתנועה זו, ותרמה לעיצוב דמותם בתוכניות-שבת, בערבי-עיון, במחנות קיץ ובפעילות חניכות דומה. היא גילתה כשרון בעבודות-יד, בתפירה, בסריגה ובעבודת אמאיל. רוחלה קיוותה שאחרי שחרורה מן השירות הצבאי תשתלם באחת האומנויות.

באוקטובר שנת 1981 התגייסה רוחלה והוצבה לשרת כמורה-חיילת, במסגרת המחלקה לתרבות תורנית. היא נשלחה לעבודה חינוכית במרכז הקהילתי בבר-יוחאי שבמרום הגליל. תפקידה היה להורות במושב דלתון. לפני הצהריים לימדה רוחלה נשים מבוגרות קרוא וכתוב, והעשירה אותן בידע כללי. אחרי-הצהריים היא עסקה בחינוך הדור הצעיר במושב. רוחלה הצטיינה בעבודתה והועלתה לדרגת רב"ט. היא קשרה קשרים חמים במושב ובמרכז הקהילתי, וכבשה את הלב בהופעתה, בחיוכה, בטוב-ליבה ובמסירותה לתפקיד שהוטל עליה.

בסתיו של שנת 1982 חלתה רחל והועברה לטיפול בבתי-חולים. מחלתה גברה, ובערב סוכות, ביום י"ד בתשרי תשמ"ג (1.10.1982) נפטרה, והיא בת 19 שנים.

רחל הובאה למנוחות בבית-הקברות בראשון לציון. היא השאירה אחריה הורים וחמישה אחים ואחיות. לזכרה הוקמו בראשון לציון מרכז חינוכי לגיל הרך, וקרן גמילות-חסד לנזקקים.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן