גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

רן שני

תאריך הנפילה  י"ט סיון תשמ"ב

10.06.1982

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

קרית טבעון(חל צבא)

אזור: חלקה: 1 שורה: 1 קבר : 3

 

סיפור החיים של רב טוראי רן שני

98844

שני, רן

בן פניה ויצחק, נולד ביום י"ג באב תשכ"ב (13.8.1962) בקריית טבעון. רן החל את לימודיו בבית-הספר היסודי "נרקיסים" והמשיך בבית-הספר התיכון "גרינברג" - שניהם בקריית טבעון. הוא הפסיק את לימודיו בכיתה י"ב ויצא לעבוד, חסך כסף לטיול בחו"ל ושב ממנו כ"אדם שגילה עולם". רן היה חניך בתנועת "הצופים", וממנה עבר ל"נוער העובד והלומד". במסגרת תנועה זו הוא הצטרף לגרעין "חורב", שעשה את הכשרתו ב"אלונים" והיה מיועד להתיישבות ב"רביד". רן שימש כמזכיר הגרעין, והתמסר לתפקידיו השונים שהוטלו עליו במשק.

דברים שעניינו אותו הוא למד בהתמדה, היה מתעמק וחושב ועוסק בהם בכל מאודו; בדברים שלא עניינו אותו כלל לא התעסק. רן נטה לקבל רעיונות בלתי שגרתיים, אהב חברת בני אדם, שמח לקשור קשרים עם מבוגרים וצעירים כאחד, בעיקר עם מי שנראו לו מעניינים ומיוחדים בהתנהגותם ובדרך חייהם.

הוא אהב מאוד מוסיקה - בעיקר רוק כבד. את הנטייה לאהבתו הגדולה - האדם, גילה בעודו ילד. הוא נהג לאמץ אנשים, שגורלם לא שפר עמהם, ולעזור להם ככל יכולתו. דבר מה עצוב היה בו, שלא רצה לתת לאחרים חלק בו. בדרך כלל, היה רן שקט, ביישן במקצת ומופנם. בחברה מצומצמת הוא היה נפתח, ומגלה חוש הומור דק ועדין.

רן התגייס לצה"ל בתחילת ינואר 1981, ועם חבריו לגרעין התנדב לנח"ל. לאחר תקופת שירות הוא צורף לגדוד חי"ר, שעסק בביטחון שוטף, ועם הגדוד נשלח ללבנון. ביום י"ט בסיוון תשמ"ב (10.6.1982) נפל רב-טוראי רן בקרב בלבנון במלחמת שלום הגליל, בגיזרת הלחימה המזרחית, בבקעת הלבנון ליד הכפר לביא.

הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית שבבית-הקברות בקריית טבעון. רן הניח אחריו הורים ואחות.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן