גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

רן שרעבי

תאריך הנפילה  כ' תמוז תשמ"א

22.07.1981

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

פתח תקוה (צבאי)

אזור: חלקה: 3 שורה: 3 קבר : 13

 

סיפור החיים של טוראי רן שרעבי

98561

שרעבי, רן (רני)

בן בתיה ואליהו, נולד ביום ה' בסיוון תשכ"ב (7.6.1962) בפתח-תקוה. רני השלים את לימודיו בבית-הספר היסודי "יסודות" בעירו. בן ראשון הוא היה במשפחתו, ילד שקט וביישן, בעל כישורים אמנותיים. רני חי בעולם פנימי עשיר משלו. הוא היטיב לצייר, אהב מוסיקה והרבה לקרוא, בעיקר ספרות יפה. הוא גם ידע לספר בכשרון סיפורים לאחיותיו הקטנות. רני היה חרוץ, וזכה בציונים טובים בכל המקצועות שלמד. למרות ביישנותו הוא בלט בכיתה, בשל כישוריו ויושרו. במשך הזמן לקח רני חלק פעיל בחיי החברה בבית-הספר, והתגלה כמנהיג המקובל על חבריו.

כשסיים את לימודיו היסודיים, הומלץ רני להמשיך את לימודיו בבית-הספר התיכון למחוננים "אורט" בנתניה. בתקופה זו הוא התבגר והפך לעלם חסון, רחב-כתפיים, בעל עיניים יוקדות, פעלתן ונמרץ. הוא סיים כיתה י"א ויצא לעבוד עבודות מזדמנות, עד שהגיע מועד גיוסו לצה"ל.

במאי 1980 התגייס רני, ושירת תחילה בחיל-השריון כנהג טנק. לאחר מכן, הוא הועבר לפי בקשתו ליחידת נח"ל מוצנח. רני עבר קורס נהגים, מילא תפקידו ביחידה כנהג.

ביום כ' בתמוז תשמ"א (22.7.1981), הוא נסע ברכבו ליד ראש-העין. בדרך אירעה תאונה, ורן נפגע ונהרג. בן 19 שנים הוא היה במותו. רני הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בפתח-תקוה.

הוא השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח.

מפקד גדודו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "רני היה חייל למופת, שקט, אחראי, רציני, מילא תפקידו באופן הטוב ביותר, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה חברתית, תוך חוג ידידיו. הוא היה מודע לדרישות היחידה ועמד בהצלחה בכל משימה שהוטלה עליו. רני עוצב בביתכם ובהשראתכם, ובנוסף לתפקידיו בצבא היה קשור לביתו ולמשפחתו בקשר אמיץ. דמותו תהיה לסמל ולאות כחייל מעולה, ידיד נאמן, חבר בכל עת ובן אוהב".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן