גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

סמל

רפאל ניישטט

תאריך הנפילה  י"ז טבת תש"ן

14.01.1990

בגיל  21

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חיפה (צבאי)

אזור: ג חלקה: 2 שורה: 6 קבר : 4

 

סיפור החיים של סמל רפאל ניישטט

512251

ניישטט, רפאל (רפי)

בן דינה ולזרו. נולד ביום ג' באלול תשכ"ט (17.8.1969) בחיפה. בן משותף יחיד להוריו. גדל והתחנך בעיר הולדתו. למד בבית-הספר ע"ש דוד ילין, המשיך ללמוד בבית-הספר התיכון-העירוני ה' וסיים את לימודיו התיכוניים בחטיבה העליונה בבית-הספר 'ויצו'.

הוא אהב את הים ואת הפעילות הספורטיבית הקשורה בו. מגיל צעיר מאוד השתתף במשחים ובמשחקי כדורמים ועסק בגלשנות-מים. הוא אף השתתף בקורס הכשרה למצילים ושימש כמציל חובב בבריכת 'מכבי'. בנערותו היה שוחר צדק חברתי, חובב טבע ושאף לחיות בקיבוץ. היה חבר בתנועת 'השומר הצעיר' ופעל ב'קן הכרמל'. לצד עיסוקיו האינטנסיביים בתנועת הנוער ובספורט ימי, מצא דרך להקדיש מזמנו לעיסוקים מוזיקליים. היה אספן נלהב של תקליטים מסוגים שונים והחזיק ברשותו שירי מחאה, מוזיקה קלאסית וג'אז.

הוא התגייס לצה"ל בינואר 1988 ובמסגרת גרעין הנח"ל שהשתייך אליו יצא לקורס חובשים קרביים. לאחר סיום הקורס שימש כחובש קרבי.

הוא נפל בעת שירותו ביום י"ז טבת תש"ן (14.1.1990) סמוך לקיבוץ כישור בכביש עכו-כרמיאל והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחיפה. הותיר אחריו הורים, שלושה אחים - מיכאל, יהושע ודוד ואחות - סילביה.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו על יכולתו המקצועית של רפי באימונים, בניווטים ובמתן הטיפול הרפואי הדרוש. כמו-כן ציין במיוחד את רמתו המוסרית הגבוהה בעת שירותו בשטחים.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן