גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל

סיפור החיים של רב טוראי שלמה בוארון

96910

בוארון, שלמה

בן יהודה ומלכה. נולד ביום כ"ט בחשון תשט"ז (14.11.1955) במושב שדה-עוזיה. סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי שבמושב ואחרי-כן למד את מקצוע הרתכות. נער נעים-הליכות וטוב-לב היה שלמה ומוכן תמיד להושיט עזרה לזולת. היה בחור ישר ובעל ערכים ואידיאלים ואהב את הארץ אהבת-אמת. בזכות אופיו הנוח ומידותיו הטובות היה אהוב על כולם ומוקף תמיד חברים שביקשו את קרבתו. הוא אהב את עבודת-האדמה והרבה לעבוד במשק של אביו ולעזור לו במלאכות שונות ובטיפול ברפת ובפרות.

שלמה הצטיין בעבודת הרתכות, ולאחר שעבד פרק-זמן קצר כפועל בבית-אריזה באשדוד, התחיל לעבוד במקצועו במפעל 'שריגים' שבבית-שמש. הוא התמיד בעבודתו, נחשב לעובד מסור וחרוץ, וזכה להערכה רבה בקרב חבריו ובקרב הממונים עליו במפעל.

שלמה גויס לצה"ל בסוף יולי 1973, לאחר שביקש להקדים את מועד-גיוסו בחצי-שנה. הוא הצטרף לגרעין הנח"ל 'שיאון', שהתעתד להתיישב בנוה-אטיב שבחרמון, ובמסגרת זו התנדב לשרת בחיל-הצנחנים. בטירונות השתלם בקורס-רובאים ועמד בו בהצלחה. אחרי- כן השתלם בקורס-צוותי-נ"ט וסיים כתותחן-נ"ט. לימים הוצב לגדוד של חטיבת-הצנחנים והתחיל בתקופת האימונים והתעסוקה. בהמלצת מפקדיו נשלח להשתלם בקורס-צניחה ועמד בו בהצלחה רבה.

שלמה היה אדם שההתנדבות טבועה באופיו. הוא היה בטוח בעצמו ותמיד היה הראשון לביצוע כל משימה קשה ללא היסוסים או התלבטויות. הוריו, שהכירו את תכונותיו אלה, דאגו לו מאוד, ולכן טרח תמיד להרגיע אותם והקפיד לשלוח להם מכתבים ולטלפן אליהם לעתים קרובות. אך הם לא פסקו לשאול אותו - מדוע היה עליו להתנדב לתפקיד כל-כך מסוכן וקשה. על זאת נהג ולהשיב - "החלטתי להתנדב לצנחנים, כי שם אוכל לתרום יותר מאשר בכל יחידה אחרת".

שלמה שאף להתקדם במסגרת הצבאית והקדיש את כל מרצו למילוי תפקידיו כהלכה. מפקדיו העריכו אותו מאוד ושיבחו אותו על כך. גם בקרב חבריו ליחידה זכה להערכה ולאהדה רבה. שלמה אמור היה לשאת לאישה את חברתו - ציפי - לאחר שחרורו מהשירות הסדיר בצה"ל, ולנסוע עמה לטיול בחוץ-לארץ - אך הוא לא זכה להגשים את חלומו.

ביום כ"ב בשבט תשל"ה (3.2.1975) נפל שלמה במילוי תפקידו באזור מחסום הג'ידי. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבמושב שדה-עוזיה. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושש אחיות.

המועצה האזורית של באר-טוביה הוציאה חוברת לזכר בני-יישוביה שנפלו במערכות ישראל, ובה גם דברים לזכרו של שלמה ז"ל.

הוריו תרמו ספר-תורה להנצחת שמו.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן