גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

סגן משנה

שמואל גורן

תאריך הנפילה  ז' טבת תשמ"ט

15.12.1988

בגיל  20

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חולון (צבאי)

אזור: חלקה: 6 שורה: 3 קבר : 8

 

סיפור החיים של סגן משנה שמואל גורן

511984

גורן, שמואל (מוקי)

בן לאה ויצחק. נולד ביום י"א באלול תשכ"ח (4.9.1968) בתל אביב. למד בבית-הספר היסודי 'ירושלים' בבת ים והמשיך בבית-הספר התיכון 'רמות' במגמה הריאלית.

לקראת גיוסו לצה"ל, זומן מוקי למבחני צוות-אוויר. הוא סיים בהצלחה את המבדקים והמבחנים והיה מיועד לצאת לקורס-טיס.

בסוף חודש ינואר 1987 גויס מוקי לשירות חובה בצה"ל. הוא עבר בהצלחה את הגיבוש והתחיל במסלול טיס. טרם גיוסו לצה"ל היה מוקי חבר בגרעין הנח"ל 'רביד'. בהשפעת חבריו ויתר על המשך השתתפותו בקורס והצטרף למסלול הקרבי עם חברי גרעינו. הוא עבר טירונות של לוחמי חי"ר והמשיך את מסלולו הקרבי בקורס מ"כים שבסיומו הוענקה לו דרגת רב"ט. מוקי חזר ליחידתו, שובץ בסגל הפיקוד ולאחר זמן קצר יצא לקורס קציני חי"ר.

ביום ח' בטבת תשמ"ט (15.12.1988) נפל בעת מילוי תפקידו. מוקי נספה בתאונת-אימונים בבית-הספר לקצינים, במהלך תרגיל לוחמה בשטח בנוי. עם נפילתו הועלה לדרגת סג"ם. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחולון. הותיר אחריו הורים ושתי אחיות - טובית ומורן.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "מוקי, שהכיר את הקושי והאחריות בתפקיד המ"מ, ויתר על חיים נוחים בחיל-האוויר. הוא בחר בחי"ר והבין כי הקצונה היא שליחות עליונה".

משפחתו הנציחה זכרו בנטיעת עצים בחורשת הקרן הקיימת לישראל. גלעד לזכרו הוקם בפינת הנצחה בקיבוץ רביד על-ידי חבריו לגרעין הנח"ל.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן