צוות הווי

Havaiבצמוד ללהקת הנח"ל פעל גם הרכב נפרד, צוות הווי של הנח"ל. צוות הווי זה פעל עוד משנות החמישים, ואחד מכוכביו היה מנחם לייזרוביץ' (רן אלירן). באותן השנים הייתה נחמה הנדל חברה בלהקת האם, ובהופעות המשותפת הכירו השניים, היכרות שהובילה לאחר שחרורם להקמת הצמד "רן ונמה".

תפקידו המקורי של הצוות היה לעבור ממשלט למשלט ומבסיס לבסיס על מנת ללמד את החיילים את שירי הארץ. המדריך של הצוות היה יוסי ואלד, שעבד גם עם להקת הנח"ל באותן השנים, והוא זה שצירף לצוות חייל צעיר בשם שייקה פייקוב. לצוות ההווי עדיין לא היה חומר מקורי משלו בתקופה זאת.

במשך השנים, צוות הווי של הנח"ל, כשאר צוותי ההווי, התבסס על קולותיהם של חבריו ופחות על תנועה, תפאורה ותלבושות, כאשר החומר שביצע הפך להיות מקורי. במשך שנים פעל צוות ההווי בצילה של להקת הנח"ל, ורק לקראת סוף שנות השישים זכה להכרה אזרחית. בשנת 1968 העלה הצוות את התוכנית כמה טוב. תקליט התוכנית זכה להצלחה גדולה. גם התוכניות הבאות של הלהקה, חופשה דמיונית וכל שהיה בנינו, זכו להצלחה והנפיקו להיטים תקופתיים רבים. בין חברי הצוות בשתי תוכניות אלו ניתן למצוא את האחים פיני ויזהר כהן, נגה אשד וכרמלה גזית. לאור הצלחת התקליט הראשון יצאו שירי שתי התוכניות בחברת התקליטים "הד ארצי", אך לא זכו להצלחה לה זכה כמה טוב. יזהר כהן נשאר גם לתוכנית הבאה של הצוות, שצומצם לשלושה זמרים בלבד. חברות הצוות הנוספות היו ציפי זרנקין וחני מולדובין. צוות הווי של הנח"ל פורק אחרי מלחמת יום הכיפורים.

You can also take advantage of a customizable learning experience and self-assessment features motivate me to write my essay that will serve as your guide

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן