גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

טוראי

אור בן-דוד

תאריך הנפילה  ד' ניסן תשל"ח

11.04.1978

בגיל  19

מנוחה אחרונה בבית העלמין

להב

אזור: חלקה: 1 שורה: 1 קבר : 2

 

סיפור החיים של טוראי אור בן-דוד

97663

בן-דוד, אור

בן דב ויונה. נולד ביום י"ז באייר תשי"ט (24.5.1959) בקיבוץ להב. הוא למד בבית-הספר היסודי שבקיבוצו והמשיך את לימודיו התיכוניים בבית-הספר 'מבואות הנגב' שבקיבוץ שובל.

אור גדל בחיקה של משפחה חמה ואוהבת והיה קשור מאוד להוריו ולשלושת אחיו. בד-בבד גילה ערנות רבה לנעשה בחיי הקיבוץ והרבה לשוחח עם אביו על בעיות הקיבוץ השונות. בלימודים לא השקיע מאמץ רב, והישגיו נבעו בעיקר מכישרונו הטבעי. אולם, בעבודה השקיע את כל-כוחו ולא היה מוכן ללכת לעבודה קלה, כשמישהו אחר עוסק בעבודה קשה. אור היה חקלאי בנשמתו ובתחום זה ראה את ייעודו. מעורב חזק בחיי החברה. הוא היה נער שאיכפת לו, ונטייתו לעזור לבני-אדם חרגה ממסגרת משפחתו הקרובה. על-אף גילו הצעיר ידע אור להקנות לבן-שיחו את ההרגשה שהוא מכבדו כאדם - אם צעיר, מבוגר או ילד, ואם יהודי או בדואי - ולכן זכה להערכה רבה מצד כל-מי שהכיר אותו. אור הקרין סביבו חמימות ושמחת-חיים והיה אהוב על חבריו; הרבה לבלות עמם באירועים חברתיים שונים, ולעסוק בספורט, תחביבו העיקרי.

במחצית נובמבר 1977 גויס לצה"ל והוצב ליחידת-נח"ל. על-אף האימונים המפרכים בטירונות ולמרות הלחץ התמידי מצא פנאי לשמור על קשר-מכתבים הדוק עם הוריו וחבריו, ותמיד ביקש שיעדכנו אותו בכל הנעשה בקיבוץ. על-אף פציעה ברגלו המשיך באימונים ולא ניצל זאת להקלתם. בתום הטירונות הוצב ליחידה בנח"ל והיה מיועד להישלח לקורס-מ"כים.

ביום ד' בניסן תשל"ח (11.4.1978) נפל בעת מילוי תפקידו, בדרום לבנון, במבצע-ליטני. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבקיבוץ להב. השאיר אחריו הורים ואחים.

"אור ידע היטב לאיזו מטרה נעלה יצאו הוא וחבריו לנשק, ובידיעה מלאה על המחיר הכבד שעלול להיתבע מכל אחד ואחד יצאו למשימתם", כתב מפקדו במכתב-תנחומים למשפחה.

קיבוץ להב הוציא לאור חוברת לזכרו, בשם 'אור'.

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן