גלעד לחללי הנח"ל - דף חלל
ex_img

רב טוראי

יעקב סבן

תאריך הנפילה  ט"ו אב תשמ"ב

04.08.1982

בגיל  21

מנוחה אחרונה בבית העלמין

חולון (צבאי)

אזור: חלקה: 4 שורה: 3 קבר : 7

 

סיפור החיים של רב טוראי יעקב סבן

510097

סבן, יעקב (ג'קי)

בן ליזה ובכור, נולד ביום כ"א בחשוון תשכ"ב (31.10.1961) בלוב. בילדותו עקרה משפחתו לאיטליה, שם התחיל יעקב את לימודיו בבית-ספר יסודי ברומא. בן 7 שנים הוא היה כשעלה לארץ עם הוריו, בשנת 1968, והמשפחה השתקעה בחולון. יעקב סיים את בית-הספר היסודי על-שם ארן בחולון, המשיך ללמוד בבית-הספר המקצועי "הולץ" וסיימו במגמת אלקטרוניקה. ג'קי היה בן בכור להוריו. עם כל אהבת הארץ, התנועה והקיבוץ, יותר מכול הוא אהב את בית הוריו שהיה כל עולמו.

בספטמבר 1981 הוא התגייס לצה"ל, ושירת בגרעין נח"ל מוצנח. יעקב עבר אימוני טירונות, עבר קורס נהגי נגמ"ש וכן קורס צניחה. הוא הועלה לדרגת רב"ט ושימש כמקלען ביחידתו.

במלחמת שלום הגליל לחם יעקב עם יחידתו במבואות מחנה אל אוזעי. ביום ט"ו באב תשמ"ב (4.8.1982), בעת טיהור המחנה, הוא עמד בתצפית על אחד הגגות ונהרג מפגיעת צלף. בן 21 שנים היה יעקב במותו.

יעקב הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בחולון. הוא השאיר אחריו הורים, שני אחים ושתי אחיות.

שר הבטחון אריאל שרון כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "יעקב נתן את חייו למען מולדתו. הוא נפל בלבנון. תמיד התנדב להיות ראשון ולסייע לחבריו. היה חברותי, עמוד התווך במשפחתו ואהוב על כולנו".

מפקד יחידתו כתב עליו: "בעת לחימה עיקשת בכיבוש מחנה אל-אוזעי נפל יעקב. הנכם שייכים למשפחת נח"ל מוצנח המפוארת, אשר הקריבה קורבנות רבים על מזבח ביטחון המדינה".

מגירת החלל באתר האנדרטה

באתר האנדרטה להנצחת חללי הנח"ל קיים חדר הנצחה ובו מוקדשת לכל חלל מגירה.

לתוך מגירה זו יכול כל מבקר באנדרטה לרשום או להשאיר מזכרת לזיכרו.

גלריית תמונות

מקום זה מיועד לתמונות שהמשפחה והחברים יעבירו לאתר העמותה

חברים ומשפחה מספרים

העלאת חומרים דיגיטלים מטעם המשפחה והחברים מתבצע דרך צור קשר

דילוג לתוכן